ramy organizacyjne

Ramy organizacyjne

  • Wolna Szkoła Przestrzeń rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2018 po półtora roku przygotowań.
    Wcześniej organizowała tzw. "Wtorki i Czwartki z Przestrzenią", czyli cykl zajęć dla dzieci z edukacji domowej.
  • Nasza społeczność uczniów liczy obecnie 15 osób. Zapraszamy do dołączenia dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
  • Obecnie szkoła jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, natomiast krąg rozpoczynający wspólny dzień zaczynamy o 9.30. Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku dzieci przychodziły do szkoły najpóźniej o 9:20.
  • Nasza szkoła nie otrzymuje bezpośrednio subwencji oświatowej, jest finansowana przez wpłaty rodziców. Całość wpływów od rodziców przeznaczamy na funkcjonowanie i rozwój szkoły. Myśląc o finansach, z jednej strony, zależy nam na zaproszeniu dzieci do bezpiecznego, pięknego miejsca, z ogrodem i wieloma możliwościami, które daje m. in. wyposażony warsztat, biblioteczka, mini-laboratorium oraz na zapewnieniu kadrze wynagrodzenia za pracę. Z drugiej strony, pamiętamy, że rodziny mają różne możliwości finansowe. Najważniejszym kryterium, które bierzemy pod uwagę podczas rekrutacji rodzin, jest zgoda na poziomie wartości i wizji szkoły.
    Jeśli jesteś rodzicem, podzielasz nasze spojrzenie na edukację i rozwój dzieci - napisz do nas na kontakt@przestrzen.org.pl lub zadzwoń 602820875. Wtedy umówimy się na spotkanie i porozmawiamy również o czesnym, ustalimy jego wysokość wspólnie. Zachęcamy do rozmów z nami. Chcemy szukać rozwiązań, ponieważ wiemy, że różnorodność to bogactwo. Świat jest różnorodny, więc szkoła, jako mikro-świat, niech też taka będzie.