ramy organizacyjne

Ramy organizacyjne

  • Start szkoły to wrzesień 2018 po półtora roku przygotowań, a w tym roku działania “wtorków i czwartków”, czyli zajęć dla dzieci z edukacji domowej.
  • Rekrutujemy dwie grupy dzieci: 1 grupa dla 10 osób w wieku 6-9 lat i druga dla 10 osób w wieku 9-12 lat.
  • Szkoła będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00, natomiast krąg rozpoczynający wspólny dzień będzie o 9.30, a krąg podsumowujący o 15.30. Chcielibyśmy, aby dzieci przychodziły do szkoły najpóźniej o 9.20 i opuszczały ją po 15.30. Czas pomiędzy 15.30 a 17.00 jest czasem świetlicowym.
  • Nasza szkoła nie otrzymuje bezpośrednio subwencji oświatowej, jest finansowana przez wpłaty rodziców. Całość wpływów od rodziców przeznaczamy na funkcjonowanie i rozwój szkoły. Myśląc o finansach, z jednej strony, zależy nam na zaproszeniu dzieci do bezpiecznego, pięknego miejsca, z ogrodem i wieloma możliwościami, które daje m. in. wyposażony warsztat, biblioteczka, mini-laboratorium oraz na zapewnieniu kadrze wynagrodzenia za pracę. Z drugiej strony, pamiętamy, że rodziny mają różne możliwości finansowe. Najważniejszym kryterium, które bierzemy pod uwagę podczas rekrutacji rodzin, jest zgoda na poziomie wartości i wizji szkoły. Jeśli jesteś rodzicem, podzielasz nasze spojrzenie na edukację i rozwój dzieci - napisz do nas na kontakt@przestrzen.org.pl lub zadzwoń 609324919. Wtedy umówimy się na spotkanie i porozmawiamy również o czesnym, ustalimy jego wysokość wspólnie. Zachęcamy do rozmów z nami. Chcemy szukać rozwiązań, ponieważ wiemy, że różnorodność to bogactwo. Świat jest różnorodny, więc szkoła, jako mikro-świat, niech też taka będzie.