Zespół Fundacji

W grudniu 2016 Kasia i Piotr Leszczyńscy napisali: Mamy marzenie, by w Krakowie lub okolicy otworzyć “szkołę”, która za podstawę edukacyjną będzie miała charakter wolnościowy, a za podstawę komunikacyjną - Porozumienie bez Przemocy. Do nich dołączyły kolejne osoby i powstała Fundacja Przestrzeń, a jej zespół to:

Piotr Leszczyński

Prywatnie jestem szczęśliwym człowiekiem, mężczyzną, katolikiem, mężem i ojcem dwójki dzieci (Zosia 8 lat i Tomasz 6 lat) - w tej kolejności. Zawodowo cały czas szukam - z wykształcenia informatyk; z zamiłowania brydżysta, żeglarz i narciarz; z pasji mediator, trener, lider/coach wspomagający zespoły. Z NVC mam styczność od 2012, ciągle poszerzając swój warsztat poprzez udział w szkoleniach, dzielę się aktywnie Porozumieniem z innymi. Marzy mi się świat, w którym jest miejsce dla wszystkich; w którym ludzie o różnych poglądach mogą szukać dialogu, zamiast konfrontacji; w którym mogę w pełni wyrazić siebie i zostać przyjętym takim, jakim jestem. Chcę tworzyć przestrzeń, w której szukamy dialogu; w której możemy popełniać błędy i się nimi dzielić; w której jesteśmy wrażliwi na siebie i na innych; w której odkrywamy nasze pasje.

W Fundacji Przestrzeń zajmuję się finansami, współpracuję z rodzicami na etapie rekrutacji. Facylituję konflikty i decyzje grupowe. Prowadzę warsztaty i wspieram w zakresie porozumienia bez przemocy rodziców i kadrę.

Katarzyna Leszczyńska

Jestem szczęśliwą żoną Piotra i mamą Zosi (8l.) i Tomka (6l.), z wykształcenia prawnikiem, obecnie panią domu. Uwielbiam eksperymentować kulinarnie i poznawać nowe smaki, interesuję się zdrową kuchnią. Dużo przyjemności sprawiają mi narty, żagle, taniec, śpiew i szeroko pojęte obcowanie z przyrodą.
Od kilku lat jestem zafascynowana ideą Porozumienia bez Przemocy i praktykuję ją w codzienności w relacjach z mężem, dziećmi i nie tylko. Uczestniczyłam w licznych warsztatach z NVC. Szukam rozwiązań wspierających kreatywność, rozwój i podążanie za pasjami. Marzę o świecie, w którym jest miejsce na dialog ze wszystkimi.

W Fundacji Przestrzeń odpowiadam za lokal, sprawy prawno-administracyjne i logistyczne.

Maria Hornowska - Stoch

Jestem żoną, mamą, psychologiem. Mam troje dzieci: niespełna 2-letniego Mateusza, 5-letnią Małgosię oraz ​9-letnią Zosię. Przez 10 lat byłam harcerką i to jedno z doświadczeń, które oprócz mojej rodziny, gór i edukacji, ukształtowało mnie najmocniej. Od kilku lat coraz bardziej interesuję się tematami na pograniczu psychologii i pedagogiki, odkrywając, jak bardzo obcowanie z niezwykłymi małymi ludźmi, jakimi są dzieci, może być ubogacające. Pracowałam w dwóch przedszkolach, prowadziłam zajęcia twórczego rozwoju i wiele szkoleń i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończyłam szereg kursów, które wzbogaciły moją wiedzę i umiejętności pracy z ludźmi. Jestem w trakcie studiów doktoranckich, występuję na konferencjach naukowych i kolejny rok prowadzę zajęcia ze studentami.

Zdecydowanie najważniejszym obszarem mojego rozwoju było i nadal pozostaje rodzicielstwo. To dzięki swoim dzieciom odkryłam i zachwyciłam się rodzicielstwem bliskości, porozumieniem bez przemocy, edukacją alternatywną, w tym pedagogiką montessori.

Z radością wracam w góry, z których pochodzę - ta przestrzeń mnie uspokaja, porządkuje myśli i nigdy nie wydaje mi się nudna. Kocham kino, które pozwala mi na chwilę przenieść się do zupełnie innego świata. Spotkania z różnymi ludźmi są dla mnie niezwykle inspirujące a moim żywiołem jest poznawanie, szukanie powiązań, dowiadywanie się, odkrywanie nowych idei, znaczeń, pomysłów i interpretacji.

W Fundacji Przestrzeń odpowiadam za koordynację szkoły, współpracę z rodzicami na etapie rekrutacji i w trakcie roku szkolnego, opiekę psychologiczną dla dzieci i wsparcie dla nauczycieli.

Barbara Jędrusiak

Jestem pedagogiem i polonistką. Studiowałam polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim
i ukończyłam staż w Akademii Wychowawców Fundacji Bullerbyn. Od 6 lat jestem instruktorką harcerską w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działanie z harcerkami na łonie natury, w duchu dobrowolności, poprzez stopniowanie trudności i wzajemność oddziaływań ukształtowało mnie, jako wychowawcę. Poszerzam swoje kompetencje o porozumienie bez przemocy, fascynuje mnie nurt edukacji alternatywnej. Przez pół roku pracowałam w Wolnej Szkole "Przygoda" w Warszawie.

W Fundacji Przestrzeń odpowiadam za pozyskiwanie i koordynowanie grantów oraz za obecność fundacji w mediach.

 

Agnieszka Piskozub - Piwosz

Uwielbiam rozwijać się i towarzyszyć innym w rozwoju. Zawodowo zajmuję się głównie uczeniem języka angielskiego, ale prócz anglistyki ukończyłam także teologię i religioznawstwo. Głęboko wierzę w to, że język może służyć przede wszystkim dialogowi i komunikacji, nie wymaga perfekcji, ba, jako rzeczywistość ciągle się zmieniająca wskazuje na wartość nieustannego uczenia się i elastyczności. Bardzo lubię metodę CLIL (Context and Language Integrated Learning), prowadzę warsztaty łączące naukę angielskiego z innymi dziedzinami wiedzy. Próbuję wcielać w życie idee Porozumienia bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości, interesuje mnie także pedagogika Montessori. Założyłam i prowadziłam stronę http://bliskawiara.pl dla rodziców podobnie jak ja łączących wychowanie chrześcijańskie i Rodzicielstwo Bliskości. Moja Córka Ania codziennie pozwala mi weryfikować szczytne idee z rzeczywistością.

W  Fundacji Przestrzeń wspieram dzieci w nauce języka angielskiego.

 

Kasia Bieroń

Jestem psychologiem i pedagogiem. Doświadczenie czerpię z 17 letniej służby instruktorskiej w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (gdzie pełniłam przez 4 lata funkcję naczelniczki harcerek, stając na czele 10tysięcznej organizacji), Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, kursu przewodników beskidzkich, pracy w szkole społecznej (od 7 lat). Odwiedziłam 23 kraje europejskie i 4 azjatyckie, co pozwoliło mi w wielu kwestiach wyjść poza schemat. Doświadczyłam dwóch lat w roli uczennicy 3 szkół w USA, co pokazało mi szerszy kontekst edukacji. W harcerstwie byłam komendantką 10 kursów uczących korzystania z metody harcerskiej w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, odkryłam różne oblicza procesu grupowego, pełniłam rolę wizytatorki kilkadziesiąt razy. Specjalizuję się w personaliźmie chrześcijańskim i przekładam go na codzienność wychowawczą. Umiem uczyć siebie i innych, planować i wyciągać wnioski. Ważny jest dla mnie kontakt z naturą - brałam udział w 14 wielodniowych spływach kajakowych, 11 miesięcznych samodzielnie zbudowanych obozach harcerskich, 5 obozach wędrownych, 3 samodzielnie zaprojektowanych miesięcznych pieszych wyprawach zagranicznych. Jestem demonstratorem PZN, przewodnikiem beskidzkim i mam złotą Górską Odznakę Turystyczną PTTK.

W Fundacji Przestrzeń zajmuję się redakcją i korektą słowa pisanego.

 

Andżelika Kulisiewicz

Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej ze specjalizacją: diagnoza i terapia pedagogiczna, na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Swoje doświadczenie zdobywałam w różnych działaniach: pracowałam w przedszkolu Montessori, w żłobkach, w stowarzyszeniu. Bliska jest mi edukacja żywieniowa, plastyczna, muzyczna oraz arteterapia. W pedagogice interesuje mnie myśl Marii Montessori oraz nurt wolnej edukacji. Staram się każdego dnia wykorzystywać Porozumienie bez Przemocy w relacji z dziećmi oraz dorosłymi. Praca z dziećmi jest dla mnie pasją. Fascynuje mnie ich rozwój, ciekawość świata, spontaniczność, odwaga i szczerość. Cieszę się, że w swoim życiu mogę mieć takich towarzyszy. Lubię spacery, muzykę, podróże, koty i zdrowe jedzenie. Obecnie pracuję z dziećmi oraz działam w Fundacji Przestrzeń.

W Fundacji Przestrzeń jestem odpowiedzialna za stronę www i współkoordynowanie wolontariatu.

 

 

Oprócz wymienionych powyżej osób współpracowały z nami:
Barbara Balcerzak (w okresie od grudnia 2016 do sierpnia 2019)
Małgorzata Gargas (w okresie od grudnia 2016 do czerwca 2018)
Teresa Lichota (w okresie od grudnia 2016 do marca 2018)
Maria Hornowska - Stoch (w okresie od grudnia 2016 do czerwca 2021)